Dlaczego warto pozycjonować stronę? Najważniejsze korzyści z SEO

Prowadzisz biznes, masz stronę internetową, jesteś obecny w social media, ale… wciąż brakuje Ci klientów? Z niepokojem spoglądasz na konkurencję i zastanawiasz się, co robić, aby rozpędzić swoją firmę? Rozwiązaniem Twoich problemów może być pozycjonowanie strony internetowej. Przekonaj się, dlaczego i sprawdź, w jaki sposób możesz zyskać dzięki inwestycji w profesjonalne SEO.

Czym jest SEO – w skrócie

Mianem SEO (search engine optimization) określa się zróżnicowane działania – na stronie internetowej (tzw. on-site) oraz poza nią (tzw. off-site) – które sprawiają, że witryna staje się bardziej wartościowa dla Google, czyli dla najpopularniejszej wyszukiwarki świata. Im lepsza optymalizacja, tym wyżej Google wyświetla stronę w wynikach wyszukiwania, zwiększając szanse na to, że zostanie ona otwarta przez potencjalnych klientów.

Współczesne SEO kładzie duży nacisk na kwestie związane z doświadczeniami użytkowników (user experience, czyli UX). Oznacza to, że im przyjemniejsze i bardziej satysfakcjonujące jest korzystanie z witryny, tym lepiej będzie ona oceniana przez wyszukiwarkę.

Pozycjonowanie – lepsza widoczność w Google i więcej klientów

Zdecydowana większość użytkowników internetu korzysta z wyszukiwarki Google, poszukując w niej rozwiązań dla swoich problemów – odpowiednich usług, produktów czy informacji. Tylko najbardziej zdeterminowani zaglądają na drugą (lub kolejne) stronę wyników. Jaki z tego wniosek? W najlepszym interesie Twojej firmy leży to, by znajdować się jak najwyżej w wynikach Google.

Odpowiednie pozycjonowanie witryny – zarówno na podstawie kluczowych dla Twojego biznesu fraz (np. „odzież sportowa”), jak i tzw. fraz długiego ogona (np. „tania wiatroodporna kurtka na snowboard”) – sprawia, że Google podsuwa Twoją witrynę użytkownikom zainteresowanym usługami lub asortymentem, jaki oferujesz. Twoja firma jest obecna dokładnie tam, gdzie użytkownicy jej poszukują.

Podsumowując, przemyślana strategia SEO może poprawić Twoją widoczność w Google i pozwala Ci dotrzeć do wielu potencjalnych klientów. Większy ruch na Twojej stronie internetowej przekłada się na wzrost konwersji – ilości sprzedanych artykułów, umówionych wizyt lub zapytań dotyczących usługi.

SEO zwiększa zaufanie klientów i autorytet Twojej firmy

Użytkownicy Google bardziej ufają firmom, które dobrze prezentują się w wynikach wyszukiwania. Wysoka pozycja zwiększa Twoją wiarygodność i sprawia, że klienci wierzą w produkty czy usługi, które oferujesz.

Zastanów się sam: usłyszałeś od przyjaciela o firmie, która oferuje doradztwo podatkowe. To usługa, której aktualnie potrzebujesz. Wpisujesz usłyszaną nazwę w Google, aby dowiedzieć się więcej o firmie. Na pierwszej stronie nie znajdujesz żadnych informacji, co wydaje Ci się nieco podejrzane. Zaglądasz na kolejne strony wyszukiwarki i w końcu trafiasz na witrynę firmy. Niestety, znajduje się ona w opłakanym stanie i nie dostarcza odpowiedzi na żadne z Twoich pytań. Takie doświadczenie najprawdopodobniej zniechęci Cię do skorzystania z usługi firmy, ponieważ obniży jej wiarygodność.

A teraz wyobraź sobie, że wpisujesz nazwę firmy w wyszukiwarkę i od razu trafiasz na właściwy wynik. Opis w Google wydaje Ci się zachęcający. Trafiasz na zoptymalizowaną witrynę, na której w przystępny sposób podane są wszystkie informacje, których potrzebujesz. Prawdopodobnie zyskasz zaufanie do firmy, która sprawia wrażenie eksperta i autorytetu w swojej branży, a w dodatku zapewnia Ci dobre doświadczenia cyfrowe.

Inwestycja w SEO się opłaca – nawet małym i lokalnym przedsiębiorstwom

Odpowiednio zaprojektowana strategia SEO zapewnia Ci długotrwałą widoczność w internecie, a jednocześnie w ogólnym rozrachunku może kosztować mniej niż inne formy promocji, np. reklamy Google czy Facebook Ads. Dzięki temu, w przeciwieństwie do innych strategii marketingowych, które generują wysokie koszty, na pozycjonowanie mogą pozwolić sobie nawet niewielkie przedsiębiorstwa.

Co ważne, SEO prowadzone przez doświadczoną agencję – taką jak IDEOON – zapewnia wysoki zwrot z inwestycji (ROI). Przemyślana strategia zapobiega przepalaniu budżetu reklamowego na niepewne działania i skutecznie zwiększa konwersję. To z kolei oznacza wzrost przychodów i rozwój marki.

Kontakt z nami

Zobacz inne wpisy

27 listopada 2023

Co to jest Responsive Web Design [RWD] – Klucz do Mobilnej Ery Internetu

W dzisiejszych czasach, kiedy większość z nas korzysta z internetu za pomocą różnorodnych urządzeń – od smartfonów po tablety i laptopy – staje się jasne, że tradycyjne podejście do projektowania stron internetowych wymaga ewolucji. Odpowiedzią na te zmieniające się potrzeby jest Responsive Web Design (RWD), czyli projektowanie stron responsywnych. To podejście stało się kluczowe w […]

21 listopada 2023

Zalety posiadania strony internetowej dla firmy: Proces tworzenia i 8 kluczowych korzyści

W dzisiejszym cyfrowym świecie, obecność online nie jest już luksusem, lecz koniecznością. Jako ideoon.pl, eksperci w dziedzinie tworzenia stron internetowych, chcemy podzielić się z Tobą, dlaczego Twoja firma potrzebuje własnej strony internetowej i jakie korzyści możesz z tego czerpać. 8 Kluczowych Korzyści z Posiadania Strony Internetowej Proces Tworzenia Strony Internetowej W Ideoon.pl jesteśmy świadomi, że […]

21 listopada 2023

Tworzenie stron internetowych Częstochowa

Tworzenie stron internetowych Częstochowa, projektowanie nowoczesnych stron www W dzisiejszym wpisie skupimy się na unikalnym podejściu do projektowania  internetowych, które odpowiadają na potrzeby mieszkańców Częstochowy. W dobie cyfryzacji, lokalne firmy coraz częściej przenoszą swoją działalność do Internetu, jednak nie zawsze projekty są optymalnie dostosowane do lokalnej społeczności. Jak więc stworzyć witrynę, która będzie nie tylko funkcjonalna, […]

13 listopada 2023

Jak Wybrać Firmę do Stworzenia i Pozycjonowania Strony w Częstochowie?

W dobie cyfryzacji, posiadanie profesjonalnej strony internetowej oraz jej skuteczne pozycjonowanie stało się kluczowe dla sukcesu każdego biznesu, zwłaszcza na konkurencyjnym rynku jakim jest Częstochowa. Wybór odpowiedniej firmy, która zajmie się tymi zadaniami, może być jednak wyzwaniem. W tym artykule wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę wybierając agencję i dlaczego Ideoon jest doskonałym wyborem. Doświadczenie i […]