Dlaczego warto pozycjonować stronę? Najważniejsze korzyści z SEO

Prowadzisz biznes, masz stronę internetową, jesteś obecny w social media, ale… wciąż brakuje Ci klientów? Z niepokojem spoglądasz na konkurencję i zastanawiasz się, co robić, aby rozpędzić swoją firmę? Rozwiązaniem Twoich problemów może być pozycjonowanie strony internetowej. Przekonaj się, dlaczego i sprawdź, w jaki sposób możesz zyskać dzięki inwestycji w profesjonalne SEO.

Czym jest SEO – w skrócie

Mianem SEO (search engine optimization) określa się zróżnicowane działania – na stronie internetowej (tzw. on-site) oraz poza nią (tzw. off-site) – które sprawiają, że witryna staje się bardziej wartościowa dla Google, czyli dla najpopularniejszej wyszukiwarki świata. Im lepsza optymalizacja, tym wyżej Google wyświetla stronę w wynikach wyszukiwania, zwiększając szanse na to, że zostanie ona otwarta przez potencjalnych klientów.

Współczesne SEO kładzie duży nacisk na kwestie związane z doświadczeniami użytkowników (user experience, czyli UX). Oznacza to, że im przyjemniejsze i bardziej satysfakcjonujące jest korzystanie z witryny, tym lepiej będzie ona oceniana przez wyszukiwarkę.

Pozycjonowanie – lepsza widoczność w Google i więcej klientów

Zdecydowana większość użytkowników internetu korzysta z wyszukiwarki Google, poszukując w niej rozwiązań dla swoich problemów – odpowiednich usług, produktów czy informacji. Tylko najbardziej zdeterminowani zaglądają na drugą (lub kolejne) stronę wyników. Jaki z tego wniosek? W najlepszym interesie Twojej firmy leży to, by znajdować się jak najwyżej w wynikach Google.

Odpowiednie pozycjonowanie witryny – zarówno na podstawie kluczowych dla Twojego biznesu fraz (np. „odzież sportowa”), jak i tzw. fraz długiego ogona (np. „tania wiatroodporna kurtka na snowboard”) – sprawia, że Google podsuwa Twoją witrynę użytkownikom zainteresowanym usługami lub asortymentem, jaki oferujesz. Twoja firma jest obecna dokładnie tam, gdzie użytkownicy jej poszukują.

Podsumowując, przemyślana strategia SEO może poprawić Twoją widoczność w Google i pozwala Ci dotrzeć do wielu potencjalnych klientów. Większy ruch na Twojej stronie internetowej przekłada się na wzrost konwersji – ilości sprzedanych artykułów, umówionych wizyt lub zapytań dotyczących usługi.

SEO zwiększa zaufanie klientów i autorytet Twojej firmy

Użytkownicy Google bardziej ufają firmom, które dobrze prezentują się w wynikach wyszukiwania. Wysoka pozycja zwiększa Twoją wiarygodność i sprawia, że klienci wierzą w produkty czy usługi, które oferujesz.

Zastanów się sam: usłyszałeś od przyjaciela o firmie, która oferuje doradztwo podatkowe. To usługa, której aktualnie potrzebujesz. Wpisujesz usłyszaną nazwę w Google, aby dowiedzieć się więcej o firmie. Na pierwszej stronie nie znajdujesz żadnych informacji, co wydaje Ci się nieco podejrzane. Zaglądasz na kolejne strony wyszukiwarki i w końcu trafiasz na witrynę firmy. Niestety, znajduje się ona w opłakanym stanie i nie dostarcza odpowiedzi na żadne z Twoich pytań. Takie doświadczenie najprawdopodobniej zniechęci Cię do skorzystania z usługi firmy, ponieważ obniży jej wiarygodność.

A teraz wyobraź sobie, że wpisujesz nazwę firmy w wyszukiwarkę i od razu trafiasz na właściwy wynik. Opis w Google wydaje Ci się zachęcający. Trafiasz na zoptymalizowaną witrynę, na której w przystępny sposób podane są wszystkie informacje, których potrzebujesz. Prawdopodobnie zyskasz zaufanie do firmy, która sprawia wrażenie eksperta i autorytetu w swojej branży, a w dodatku zapewnia Ci dobre doświadczenia cyfrowe.

Inwestycja w SEO się opłaca – nawet małym i lokalnym przedsiębiorstwom

Odpowiednio zaprojektowana strategia SEO zapewnia Ci długotrwałą widoczność w internecie, a jednocześnie w ogólnym rozrachunku może kosztować mniej niż inne formy promocji, np. reklamy Google czy Facebook Ads. Dzięki temu, w przeciwieństwie do innych strategii marketingowych, które generują wysokie koszty, na pozycjonowanie mogą pozwolić sobie nawet niewielkie przedsiębiorstwa.

Co ważne, SEO prowadzone przez doświadczoną agencję – taką jak IDEOON – zapewnia wysoki zwrot z inwestycji (ROI). Przemyślana strategia zapobiega przepalaniu budżetu reklamowego na niepewne działania i skutecznie zwiększa konwersję. To z kolei oznacza wzrost przychodów i rozwój marki.

Kontakt z nami

Zobacz inne wpisy

24 sierpnia 2023

Znaczenie Google Moja Firma w Obszarze Częstochowy i Okolic

W dynamicznym świecie dzisiejszego marketingu cyfrowego, obecność w wynikach wyszukiwarek staje się niezbędna. Stanowisko wielu przedsiębiorców, którzy uważają, że nie potrzebują widoczności online, ponieważ posiadają stałe grono klientów, może prowadzić do tego, że ci klienci w przyszłości przekroczą progi konkurencyjnych firm. Konkurencja może zyskać przewagę, oferując usługi online lub prezentując ceny na stronach internetowych. Wówczas […]

28 kwietnia 2023

Co zwiera usługa pozycjonowania strony? Najważniejsze elementy SEO

Jeżeli prowadzisz biznes w sieci, bez wątpienia natknąłeś się już na pojęcia SEO i pozycjonowanie stron. To jedne z podstawowych elementów marketingu internetowego, który umożliwia firmom dotarcie do klientów i zwiększanie przychodów. W poniższym artykule omawiamy najważniejsze zagadnienia związane z optymalizacją stron internetowych. Sprawdzamy, co składa się na usługę pozycjonowania witryny i jakie działania najczęściej […]

28 kwietnia 2023

Dlaczego warto pozycjonować stronę? Najważniejsze korzyści z SEO

Prowadzisz biznes, masz stronę internetową, jesteś obecny w social media, ale… wciąż brakuje Ci klientów? Z niepokojem spoglądasz na konkurencję i zastanawiasz się, co robić, aby rozpędzić swoją firmę? Rozwiązaniem Twoich problemów może być pozycjonowanie strony internetowej. Przekonaj się, dlaczego i sprawdź, w jaki sposób możesz zyskać dzięki inwestycji w profesjonalne SEO. Czym jest SEO […]